Bakos Eszter

önkéntes

2017-ben egy svéd ökofarmon kezdtem önkéntesként egy Erasmus+ projekt keretében, ahol földművelési és erdei munkák során szereztem gyakorlati tapasztalatot. Később mentorként és projektvezetőként is visszatértem, és workshopokat tartottam fenntarthatóság és ökopszichológia témákban. 

A természethez fűződő emberi kapcsolat régóta foglalkoztat, tanulmányaimat is ebben az irányban folytattam. Egészség- és orvosi pszichológia szakot végzek, és ökopszichológiai tanácsadói módszerspecifikus képzést végeztem,  ami fontos perspektívát adott a környezeti neveléshez. Emellett nagy érdeklődéssel fordulok a gyógynövények felé: Ábrahám Krisztián képzésén mélyítettem tudásomat, aki a dél-alföldi régió gyógynövény-használati hagyományait kutatja.

Magbankkal és fajtafenntartással először az ír Cloughjordan ökofaluban ismerkedtem meg egy nemzetközi projekt keretében. Az ott tapasztalt közösségi tanulás és tudásmegosztás formálta szemléletemet, amely azóta is meghatározza a környezeti munkámat.

A Magház munkájában az fogott meg leginkább, hogy ötvözi a közösségépítést, a tudásmegosztást és a gyakorlati megoldások keresését – hidat képezve a hagyományos gazdálkodás és a mai fenntarthatósági kihívások között.

Ifjúsági munkában szerzett sokrétű tapasztalataimat jelenleg az egyesület munkájának támogatására fordítom. Lipka Borival közösen szervezünk egy budapesti önkéntes bázist, mely célja egy olyan közösség létrehozása, amely támogatja a városi kertészeket, a magfogás iránt érdeklődőket, és elősegíti az információcserét a biodiverzitás, a fajtafenntartás és a vegyszermentes gazdálkodás témáiban. Emellett időszakosan közreműködöm a Seeds of Change Erasmus+ projekt megvalósításában is.